Иван Иванов с червен картон при загубата на "Панатинайкос" от "Аякс" (ВИДЕО)

Домакините останаха с девет човека в края на срещата

uefa.com

Българският футболист Иван Иванов получи червен картон при домакинската загуба на "Панатинайкос" с 1:2 от "Аякс" в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Гръцкият тим поведе още в петата минута, когато Маркус Берг остана непокрит в наказателното поле на гостите.

Резултатът беше изравнен в 34-та минута, след като Бертран Траори прати топката в близкия ъгъл на вратаря.

Жаиро Ридеваалд донесе победата на гостите с попадение в 67-та минута, след като беше точен при добавката на дузпата на Дейви Клаасен, който стреля в краката на вратаря Люк Стийл.

Българският защитник Иван Иванов беше изгонен от игра след като получи втори жълт картон заради фаул срещу Амин Юнес.

Десет минути по-късно и Аякс остана с човек по-малко. Хаким Зиех също беше отстранен от игра.

Така българинът ще пропусне следващия мач на тима си срещу "Селта".

Испанският тим пък направи равенство 1:1 със "Стандарт" Лиеж.