Попето с асистенция, но и с неуспешна "Паненка" срещу "Спартак" (ВИДЕО)

Българският нападател записа цял мач срещу бившия си тим

Ивелин Попов пропусна дузпа, но се реваншира с асистенция при успеха на "Ростов" с 4:1 срещу бившия му тим "Спартак" Москва. Българският нападател записа пълни 90 минути в двубоя от 19-ия кръг на руското първенство.

На "Откритие Арена" "Ростов" поведе с гол на Зайнутдинов в средата на първата част, а в края ѝ Попов изпусна дузпа, при която се провали в опита си да отбележи с "Паненка". Все пак отборът на бившия български капитан удвои аванса си в 53' чрез Йонов.

В 79' Попов се реваншира за пропуска от бялата точка, асистирайки на Кристяков за 3:0 в полза на "Ростов". "Спартак" намали в 81', когато точен бе Понсе, но две минути по-късно Зайнутдинов, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат.

След успеха "Ростов" заема третата позиция във временното класиране на Премиер лигата с 43 точки, докато "Спартак" се намира на незавидното за столичани десето място с актив от 22.