Изненадата Беретини изхвърли и Вердаско от турнира в София

Италианецът ще спори с Мартон Фучович за място на финала

Матео Беретини с нова голяма победа на София Оупън. След като преди два дни елиминира водача в схемата Карен Хачанов, днес италианецът взе скалпа на поставения под номер 6 Фернандо Вердаско. Беретини обърна испанския ветеран с 4:6, 7:5, 6:4 след повече от два часа игра в "Арена Армеец".

Беретини, който е №53 в световната ранглиста, допусна пробив за 2:4 и Вердаско без проблеми затвори първия сет.

Във втория 22-годишният италианец нанесе своя удар в 11-ия гейм, когато направи брейк и след това безпроблемно изравни частите с гейм на нула.

Вердаско загуби концентрация в средата на решителния сет. Беретини се възползва веднага и го проби в петия гейм. До края на срещата 196-сантиметровият тенисист от Рим не даде никакви шансове на опитния си опонент да се върне в мача.

Матео Беретини завърши с 8 аса и 3 двойни грешки. Той вкара 60% първи сервис и спечели 76% от точките при разиграването му.

В ранния полуфинал в събота италианецът излиза срещу Мартон Фучович от Унгария, който се класира без игра след отказа на Роберто Баутиста Агут. Испанецът се оттегли заради вирусно заболяване.