Израелци разгромиха "Берое" в Балканската лига (ВИДЕО)

"Ирони" Наария спечели в Стара Загора със 103:67

"Ирони" Наария нанесе пета загуба на "Берое" в Балканската лига. Израелският тим, който е дебютант в турнира, спечели безапелационно в Стара Загора с почти 40 точки разлика - 103:67.

За "Ирони" Наария това е трети успех в груповата фаза. След два дни, на 15 декември, израелците гостуват в Пловдив на "Академик" в друга среща от Балканската лига, която отново ще може да гледате на живо по RING и на сайта ни btvnovinite.bg. от 19 ч.

"Берое" започна мача без част от основните си играчи - Седариан Райнс и Обина Олека, които лекуват травми.

Без тях "заралии" не успяха да се противопоставят на израелците, които поведоха сериозно още през първата четвърт. На почивката гостите вече водеха с 48:32.

В третата част "Берое" допусна 31 точки и отбеляза само 16, а в последната сякаш домакините просто нямаха търпение мачът да приключи.

Най-резултатен за "Берое" беше капитанът Александър Янев с 13 точки и 9 борби, Антон Куук и Мартин Сотиров вкараха съответно 21 и 14.

За "Ирони" 17 точки отбеляза Дъстин Томас.