Япония изненада десет от Колумбия (ГАЛЕРИЯ)

2:1 за "самураите" след втория най-бърз червен картон в историята на световните първенства

Колумбия изненадващо загуби с 1:2 от Япония на старта на битката в група "H" от Мондиал 2018. Южноамериканците играха с 10 души почти цял мач, след като главният съдия Дамир Скомина показа втория най-бърз червен картон в историята на световните първенства.

Мачът започна ужасно за колумбийците, които още в 3-ата минута останаха с човек по-малко. Полузащитникът Карлос Санчес игра с ръка в наказателното поле и получи директен червен картон, а за Япония бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Шинджи Кагава и не сбърка, давайки ранен аванс на своя тим.

Изгонването на Санчес бе второто най-бързо в историята на световните първенства - след само 2 минути и 56 секунди. Рекордът държи уругваецът Алберто Батиста, който потегля към душовете в 56-ата секунда на двубоя с Шотландия през 1986 г.

Колумбия можеше да стигне до бърз изравнителен гол, но в 12-ата минута Фалкао стреля право в стража Кавашима.

Въпреки че бяха с 10 души, колумбийците атакуваха и в 39-ата минута резултатът стана 1:1. Хуан Кинтеро изненада японците с хитро изпълнение на пряк свободен удар. Изстрелът му ниско под отскочилата стена хвана вратаря Кавашима неподготвен, той хвана топката, но тя вече бе преминала с пълния си обем голлинията.

След почивката азиатците наложиха доминация, възползвайки се от численото си предимство. Такаши Инуй и Мая Йошида направиха пропуски, преди в 73-ата минута, когато Юя Осако се извиси при едно центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата зад Оспина.

Последва пропуск на Хамес Родригес, а до края японците удържаха крехкия си аванс и поднесоха една от изненадите от началото на Мондиал 2018.