Юноша на "Левски" изпъкна при разгром над араби (ВИДЕО)

Мартин Петков остави отлични впечатления с играта си

levski.bg

"Левски" победи с 4:0 ФК "Емирейтс" от ОАЕ в контролна среща, играна в Банско. Два гола отбеляза Дени Алар, а с по едно попадение се отличиха Мартин Петков и Насиру Мохамед.

Петър Хубчев пусна на вратата Николай Михайлов, а от първата минута на терена бяха Холмар Ейолфсон, Насиру Мохамед, Дени Алар, Асен Чандъров и Франко Мазурек. Специалистът заложи и на доста юноши сред титулярите - Кирил Киров, Костадин Илиев, Александър Георгиев и Мартин Петков.

"Сините" откриха резултата при първата си опасна атака. Асен Чандъров намери Мохамед, който изведе в коридор Кирил Киров. Той центрира към Мартин Петков, който с удар в долния ляв ъгъл откри резултата в 10-ата минута.

Отново Мартин Петков бе в основата на второто попадение на "Левски". Той осъществи самостоятелен пробив по лявото крило и бе съборен в наказателното поле. Дени Алар реализира отсъдената дузпа за 2:0.

Само осем минути по-късно Насиру Мохамед покачи на 3:0, след като получи отличен пас от Мартин Петков.

В 75-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, но влезлият като резерва Петър Иванов спаси наказателния удар.

В последната секунда на срещата Алар се разписа за крайното 4:0.

Състав на "Левски": 13. Михайлов, 71. Киров, 5. Ейолфсон, 30. Илиев, 26. Георгиев, 70. Райнов, 21. Чандъров, 10. Мазурек, 18. Мохамед, 79. М. Петков, 9. Алар

Резерви: 12. Иванов, 45. Андреев, 20. Миланов, 19. Каргас, 22. Рейеш, 24. Атанасов, 23. Тиам, 25. Архангелов, 27. М. Петков, 93. Костов, 7. Паулиньо