Юношите до 17 г. с победа на старта на квалификациите за европейското

Минимален успех над Финландия

Facebook

Юношеският ни национален отбор по футбол до 17 години стартира с победа в група 8 на Елитния квалификационен кръг за европейското първенство. Тимът ни победи Финландия с 1:0, а единственото попадение вкара Роберто Райчев в 16-ата минута на мача.

По-късно днес е втората среща от групата между домакините от Португалия и Република Ирландия.

Победителите във всяка група, както и 7 от осемте най-добри втори отбори се класират за финалите на Евро 2022 в Израел.

Българският отбор имаше превъзходство през по-голямата част от мача и логично спечели, като освен гола имаше удар в гредата на Мартин Георгиев от корнер, както и още едно положение за Роберто Илиев, но топката попадна в ръцете на вратаря на Финландия.

Финландците също можеха да отбележат, след като получиха дузпа в 58-ата минута, но Яспер Ялонен прати топката над горната греда.