"'Ювентус" крачи уверено към титлата

"Бианконерите" спечелиха с 2:1 гостуването си на "Наполи"

"Ювентус" протяга ръце към осма поредна титла в Серия "А". Футболистите на Масимилиано Алегри спечелиха с 2:1 гостуване си на "Наполи" и вече водят с 16 точки на върха пред "партенопеите".

Срещата на "Сан Паоло" бе много оспорвана, а двата тима завършиха с по 10 души.

В 25-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като вратарят Алекс Мерет бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Кристиано Роналдо. От последвалия фаул Миралем Пянич вкара топката във вратата на влезлия току-що Давид Оспина за 1:0.

В 39-ата минута Емре Джан засече с глава центриране на Федерико Бернардески и удвои преднината на Старата госпожа.

Само две минути след началото на второто полувреме голмайсторът Пянич бе изгонен след втори жълт картон за игра с ръка в средата на терена.

В 61-ата минута Хосе Кайехон върна интригата с гол за 1:2, а седем минути преди края на редовното време Лоренцо Инсиние пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Алекс Сандро в наказателното поле.