"Ювентус" надви "Бенфика" с дузпи

Срещата от International Champions Cup завърши 1:1 в редовното време

"Ювентус" победи "Бенфика" с 5:3 след изпълнение на дузпи. Срещата от Internationa Champions Cup завърши 1:1 в редовното време и по регламент победителят бе определен след наказателни удари.

Това е втори успех за "бианконерите" на американска земя.

През по-голямата част от мача липсваха интересни положения и пред двете врати. Все пак Бенфика" стигна до гол 25 минути преди края на редовното време. Алекс Грималдо насочи брилянтно топката от пряк свободен удар и препарира вратаря Матия Перин за 1:0.

Шампионът на Италия отговори с греда на Меди Бенатия в 76-ата минута.

"Ювентус" изравни в 84-ата с впечатляващо изпълнение на Лука Клеменца.

В последните секунди на редовното време стражът на португалците предотврати второ попадение за "бианконерите".

Така срещата се реши след дузпи, при които футболистите на Масимилиано Алегри бяха по-съобразителни, а новопривлеченият вратар Перин се отличи с две спасявания.