"Ювентус" надви "Порто" и в реванша (ВИДЕО)

"Старата госпожа" на 1/4-финал в Шампионска лига за десети път в своята история

"Ювентус" е на четвъртфинал в Шампионска лига за десети път в своята история. "Биаконерите" довършиха започнатото от първата среща и отново се наложиха над "Порто".

Италианският шампион зарадва препълнения "Ювентус Стейдиъм" с минимален успех - 1:0 (общ резултат 3:0) .

"Старата госпожа" реши изхода от сблъсъка още през първото полувреме.

Пауло Дибала можеше да се разпише в 3' след като се измъкна от защитата на гостите, но стреля неточно. Впоследствие на два пъти Марио Манджукич създаде проблеми на "Порто", до гол обаче не се стигна.

Малко преди почивката, в 42', главният съдия Овидиу Хацеган (Румъния) отсъди дузпа за "Ювентус" и изгони Макси Перейра от състава на "Порто". Решението му беше правилно, тъй като защитникът спря с ръка топката при голова опасност.

Зад топката застана Пауло Дибала и, както срещу "Милан" през уикенда, даде аванс на своя тим.

Втората част започна с натиск на домакините. "Старата госпожа" можеше да удвои аванса си само 4 минути след почивката. Бранителят на "Порто" Данило сбърка, но стражът Икер Касияс поправи грешката му и улови топката.

До края на срещата тимът на Максимилиано Алегри продължи да доминира, но не успя да направи успеха си по-изразителен.

"Ювентус": Джанлуиджи Буфон, Дали Алвеш, Мехди Бенатиа (60' Андреа Бардзали), Леонардо Бонучи, Алекс Сандро, Сами Кедира, Клаудио Маркизио, Хуан Куадрадо (46' Maрко Пяца), Пауло Дибала (78' Томас Ринкон), Марио Манджукич, Гонсало Игуаин

"Порто": Икер Касияс, Макси Перейра, Иван Маркано, Ясин Брахими (67' Диого Жота), Андре Силва (46' Уили Боли), Андре Андре, Мигел Лаюн, Данило, Фелипе, Франсиско Соареш, Оливер Торес (70' Отавио)

Жребият за следващата фаза на най-престижния клубен турнир в света ще се тегли на 17 март.