Ювентус завоюва пореден трофей, рекордна Суперкупа за "бианконерите"

Новите звезди на торинския гранд блестят с дебютни попадения

Getty Images/Guliver Photos

Ювентус спечели Суперкупата на Италия за седми път в историята си. "Бианконерите" победиха с 2:0 Лацио в Шанхай и вече еднолично оглавяват класацията за най-много спечелени трофеи от надпреварата. Милан остава на второто място по този показател с шест Суперкупи във витрината си.

След безрезултатно първо полувреме, което се игра на тежък терен, Ювентус пое контрола на събитията след почивката. В 69-ата минута бившият играч на Атлетико Мадрид Марио Маднжукич откри резултата, след като засече центирарне на Стефано Стураро. "Бианконерите" си осигуриха комфортна преднина 4 минути по-късно, когато дошлият от Палермо Пауло Дибала с мощен шут от близко разстояние се разписа във вратата на Федерико Маркети. До края на мача футболистите на Масимилиано Алегри се бранеха организирано и прибавиха още един трофей в колекцията си.