Еквадор и Уругвай се класираха за Катар 2022

Жорди Кайседо с гол

Еквадор и Уругвай се класираха за световното първенство в Катар. Те се присъединиха към Бразилия и Аржентина като представители на Южна Америка в Катар.

Еквадор загуби от домакина Парагвай с 1:3, но остана трети с 25 точки и не може да бъде изместен от четворката, с което си гарантира квота за световния шампионат.

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо вкара почетния гол за гостите от дузпа в 85-ата минута. Роберт Моралес, автогол на Пиеро Хинкапи и попадение на Мигел Алмирон дадоха класически аванс на парагвайците, които постигнаха едва третата си победа в кампанията и заемат осмата позиция с 16 точки, като вече отпаднаха от борбата за място на Мондиал 2022.

Уругвай е четвърти със същия актив след успеха с 1:0 над Перу. Решаващото попадение реализира Джорджан де Араскаета.