Камбуров наказа "Локомотив" Пловдив в края

Бившият играч на "железничарите" донесе победата на "Берое"

С гол на Мартин Камбуров в 89-ата минута на мача "Берое" победи с 1:0 "Локомотив" Пловдив в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

Успехът позволи на заралии да запазят четвъртото си място в класирането с 20 точки, като така се откъснаха с 3 пред пловдивските "Ботев" и "Локомотив", заемащи пето и шесто място.

Двубоят в Стара Загора не бе сред най-атрактивните за неутралния фен, като се превърна в тактическо надлъгване между наставниците Александър Томаш и Бруно Акрапович. В крайна сметка обаче Камбуров, с петия си гол за сезона, донесе успеха на "Берое" срещу бившия си тим.

През първото полувреме головите положения и пред двете врати липсваха, но през втората част "Берое" погледна по-смело към мрежата на Мартин Луков, но чистите положения така и не се откриваха.

Отсъждане за фаул пък лиши "Локомотив" от гол в 58-мата минута, когато Абделхаким Буна реализира със задна ножица, но попадението му не бе зачетено от рефера Станислав Тодоров.

И когато срещата вървеше към нулево равенство, в 89-ата минута Камбуров засече една отклонена с глава топка от Борислав Цонев и почти от голлинията я вкара за 1:0.

В оставащите малко минути до края "Локомотив" пробва с изсипани топки да затрудни отбраната на 'Берое", но това не доведе до изравнително попадение.

Съставите

"Берое": Душан Перниш, Александър Александров, Иван Бандаловски, Александър Василев, Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Вандерон Виана, Мартин Камбуров, Борислав Цонев

"Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсен Карагарен, Анте Аралица