254! Камбуров повали "Царско село" и детронира Жеков

Ветеранът вече има рекордните 254 попадения в родния футболен елит

Мартин Камбуров детронира легендарния Петър Жеков! Опитният нападател вече е №1 по брой попадения в родния футболен елит. Камбуров вкара своя гол №254, с който донесе успеха на "Берое" с 1:0 срещу "Царско село" в двубой от седмия кръг на Първа лига.

В Стара загора гостите започнаха по-добре мача, но първата опасна ситуация бе пред тяхната врата - Кийлън Лебон проби отляво и стреля от малък ъгъл, но стражът Янко Георгиев успя да избие.

В 10' Камбуров излезе сам срещу вратаря, обаче се засуети и отбраната в червено се намеси.

"Царете" отвърнаха след четвърт час игра, когато Сашо Александров отправи удар, а топката мина покрай левия страничен стълб.

"Берое" владееше инициативата и стигна до чисто положение 3 минути след почивката, пропиляно от Стив Фуртадо.

В 55' "Царско село" остана с 10 души заради директен червен картон на Иван Бандаловски, фаулирал откъсващия се Камбуров.

Заралии нанесоха своя удар в 74', когато вратарят Георгиев допусна груба грешка, а Камбуров се възползва - 1:0.

Публиката започна да скандира "Мартин Камбуров, Мартин Камбуров", празнувайки рекорда. Радостта на феновете обаче можеше да бъде развалена в 88', когато Миси Мезу излезе сам срещу вратаря на домакините Нордин Бакер, но стреля право в него.

С трите точки "Берое" събра 12 и се изкачи до третото място в класирането, докато "Царско село" остава на 10-о с 6.

Съставите

"Берое": 1. Бакер, 5. Сако, 6. Цветков, 9. Камбуров, 17. Даскалов, 19. Василев, 20. Фуртадо, 21. Лебон, 26. Хаджиев, 27. Тунгара, 30. Серкан Юсеин

"Царско село": 1. Георгиев, 6. Бандаловски, 10. Балтанов, 12. Лукас, 20. Атанасов, 21. Василев, 25. Ал. Александров, 29. Мезу, 77. Нганиони, 88. Колев, 93. Шопов