Камерун се класира за полуфинал за Купата на Африка след дузпи

Буркина Фасо също намери място сред най-добрите 4

cafonline.com

Четирикратният шампион Камерун се класира за полуфиналите на Купата на Африка след победа над Сенегал с 5:4 след изпълнение на дузпи.

След нулево равенство в редовното време и продълженията мачът бе решен след наказателни удари, като единствено звездата на Сенегал Садио Мане пропусна от бялата точка и това донесе успеха за Камерун.

Двата отбора вкараха първите 4 дузпи и тогава дойде ред на най-скъпия африкански играч Садио Мане. Вратарят на Камерун Фабрис Ондоа хвана удара на нападателя на "Ливърпул", а след това Венсан Абубакар вкара и класира Камерун за полуфиналите.

"Неукротимите лъвове", които за последно триумфираха като шампиони на Африка през 2002 година, достигат до полуфиналната фаза за първи път от 2008 година насам.

За място на финала камерунците ще срещнат победителя от четвъртфинала между Конго и Гана.

В другия четвъртфинал снощи Буркина Фасо победи с 2:0 Тунис. Бансе и Накулма вкараха попаденията в последните 10 минути на срещата. За място на финал Буркина Фасо ще спори с победителя от двойката Египет и Мароко.