Канада детронира Финландия и стъпи на хокейния връх за 27-и път (ВИДЕО)

"Кленовите листа" спечелиха след продължения

Канада е новият световен шампион в хокея! "Кленовите листа" триумфираха за 27-и път, след като детронираха Финландия. Тимът на Жерар Галан спечели с 3:2 след продължения във финала, игран в латвийската столица Рига. Така канадците отмъстиха на финландците за поражението с 1:3 в спора за трофея през 2019 г.

Финландия поведе чрез Михаел Руохомаа, който се разписа в първата част, но Максим Комтоа изравни във втория период. В края на полувремето Адам Енрик изведе "кленовите листа" напред, но голът бе отменен след треньорско оспорване.

Третата част стартира с попадение на Петри Линдбом и финландците предвкусваха нов успех. Адам Енрик обаче направи резултата 2:2 и мачът навлезе в продължения. Там Ник Пол донесе победата на Канада след 6:26 мин игра.

С 27-ата си титла канадците изравниха рекордьора Русия/СССР.