"Канарчетата" полетяха към полуфиналите за Купата на България

"Ботев" Пловдив победи "Черно море" след дузпи

"Ботев" Пловдив е последният полуфиналист в турнира за Купата на България! "Канарчетата" победиха "Черно море" с 3:1 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1.

Така "Ботев" попада сред най-добрите четири, където са още "Локомотив" Пловдив, ЦСКА и "Септември".

В Коматево домакините създадоха първата голова възможност още в 9', когато Феребори Доре стреля с глава, но топката се отби в напречната греда. До почивката на терена имаше много битка, добри положения обаче липсваха.

"Ботев" поведе в 51' чрез Доре, който отклони с глава центриране на Васил Шопов, неоставяйки шанс на вратаря Иван Дюлгеров. В следващите минути "жълто-черните" пропуснаха няколко шанса да удвоят аванса си.

Стигна се до 79', когато резултатът бе изравнен. Националът Мартин Минчев получи топката в наказателното поле, излъга Димитър Пиргов и се разписа от малък ъгъл. След попадението на 17-годишния нападател двата тима не създадоха нищо интересно и в крайна сметка спорът се реши с дузпи.

При тях за "Ботев" точни бяха Неделев, Пиргов и Вутов. За "Черно море" реализира само Андраде, а пропуски направиха Димов, Панайотов и Кики.

Съставите

"Ботев": 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Кардосо, 26. Апостолов, 16. Шопов, 8. Неделев, 7. Тонев (60- Карачанаков), 39. Вутов, 10. Доре

"Черно море": 25. Дюлгеров, 2. Панов, 70. Димов, 4. Генев, 5. Станчев, 38. Ндонгала, 71. Панайотов, 21. Илиев, 16. Витанов (71- Витанов), 90. Минчев, 10. Василев (66- Жоржиньо)