Късен гол донесе първа точка за "Ботев" Пловдив при Валентич

"Жълто-черните" се добраха до 2:2 при гостуването си на "Царско село"

Първа точка за "Ботев" Пловдив под ръководството на новия треньор Азрудин Валентич. "Жълто-черните" стигнаха до 2:2 при гостуването си на "Царско село" в мач от 18-ия кръг след драматичен развой в последните секунди.

Новото попълнение на "царете" Димитър Костадинов откри резултата в 18'. В началото на второто полувреме Андерсон Кордейро удвои преднината на домакините и прекъсна серията си без попадение, която продължи повече от половин година.

Четвърт час преди края водещият реализатор на "Ботев" Атанас Илиев върна един гол, както и надеждите на гостите, че могат да избегнат пета поредна загуба. Това се случи благодарение резервата Мишел Еспиноса, който се разписа за 2:2 в 4-ата минута от добавеното време.

След равенството "Царско село" е на девето място в Първа лига с актив от 18 точки, а "Ботев" заема незавидното 11-о с 15 точки. В следващия кръг "царете" гостуват на "Ботев" Враца, докато "канарчетата" приемат "Монтана".

Състави:

"Царско село" (4-4-2): 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 14. Христо Попадийн, 93. Иван Бандаловски, 17. Реян Даскалов, 6. Антонио Георгиев, 25. Дилан Мартенс, 20. Димитър Костадинов, 11. Андерсон Кордейро, 9. Стефан Христов, 8. Панайотис Лука

"Ботев" Пловдив (3-4-2-1): 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 5. Марио Младеновски, 4. Виктор Генев, 24. Кевин Янсон, 28. Филип Филипов, 10. Славчо Шоколаров, 23. Димитър Тонев, 22. Реда Рабей, 21. Емануел Току, 9. Атанас Илиев