Късен гол на Ахмедов измъкна ЦСКА във Велико Търново

"Армейците" стигнаха само до 2:2 с "Етър"

ЦСКА стигна само до равенство 2:2 при гостуването си на последния "Етър" в мач от осмия кръг на родния футболен шампионат. "Армейците" губеха с 0:2, но си тръгнаха с точка от Велико Търново благодарение на Тиаго и златната резерва Ахмед Ахмедов.

Треньорът на "армейците" Стамен Белчев бе направил промени в състава си, тъй като двубоят идва само три дни след победата с 3:1 срещу "Базел" в Швейцария и класирането за груповата фаза на Лига Европа. Днес обаче извън състава остана голмайсторът на "червените" Али Соу, който е свързван с трансфер във френския елитен "Дижон".

Домакините поведоха в 12', когато Милчо Ангелов бе точен от дузпа, а в 45' Алдаир Ферейра удвои аванса на "болярите". "Червените" намалиха изоставането си в 62' чрез Тиаго Родригеш. Във втората минута от добавеното време "Етър" остана с 10 души след като Яни Пехливанов бе изгонен с втори жълт картон. ЦСКА се възползва и златната резерва Ахмедов изравни малко по-късно.

С равенството на ст. "Ивайло" ЦСКА събра 13 точки и заема четвъртото място във временното класиране. "Етър", за който това е първа точка от началото на кампания, остава на дъното.

В деветия кръг, след паузата заради мачовете на националните отбори, ЦСКА приема "Берое", докато "Етър" гостува на "Ботев" Пловдив.

Съставите

"Етър": 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра (88 - 10. Свилен Щерев), 44. Божидар Кацаров (87 - Франциско Трухияно) , 24. Георги Купенов, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 20. Яни Пехливанов - к, 16. Стелиян Добрев (73 - 71. Даниел Пехливанов)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон (57. - Амос Юга), 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре (57 - 23. Ахмед Ахмедов), 14. Жул Кейта (45 - 30. Георги Йомов), 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригеш, 26. Валентин Антов - к, 28. Пламен Гълъбов (70 - 15. Тибо Вион), 9. Томи Юрич (70 - 10. Стефано Белтраме)