Късен гол на Манолев донесе точката за "Пирин" в Стара Загора

"Берое" удължи серията си без поражение у дома в шампионата на шест мача

"Берое" и гостуващият "Пирин" Благоевград завършиха 1:1 в откриващия двубой от 15-ия кръг на родния футболен шампионат. Заралии владееха инициативата в дълги периоди от мача, но не успяха да запишат втори пореден успех. Тимът на Петър Колев обаче удължи серията си без загуба у дома в първенството на 6 срещи.

Старозагорци можеха да поведат в края на първото полувреме, когато най-резултатният в българския елит за всички времена Мартин Камбуров стреля, но Николай Бодуров успя да изчисти пред голлинията.

"Берое" все пак откри резултата в 55' чрез Абубакар Тунгара, който се разписа с глава.

"Орлетата" отговориха светкавично - Преслав Йорданов отправи удар, а вратарят на домакините Генадий Ганев отрази. "Пирин" възстанови равенството 7 минути преди изтичането на редовното време, когато опитният Станислав Манолев се оказа най-съобразителен при едно разбъркване.

"Берое" опита всичко, за да си върне аванса, но "Пирин" удържа.

След като добавиха по точка, двата тима запазват позициите си в класирането. "Берое" заема шестото място с актив от 21 точки, докато "Пирин" е 11-и с 12. В 16-ия кръг заралии гостуват на "Славия", а благоевградчани приемат друг новак - "Локомотив" София.

Съставите

"Берое": 33. Ганев, 5. Сако, 6. Цветков, 16. Мечев, 17. Даскалов, 19. Василев, 21. Лебон, 26. Хаджиев, 27. Тунгара, 43. Перейра, 9. Камбуров

"Пирин" Благоевград: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 9. Йорданов, 18. Дяков, 11. Манолев, 14. Николов, 5. Бодуров, 6. Попев