Късна драма донесе победата на "Селтик" над "Рейнджърс"

"Детелините" дръпнаха с 13 точки на върха в Шотландия

Отборът на "Селтик" победи големия си съперник "Рейнджърс" с 2:1 във футболното дерби на Шотландия от 31-ия кръг на първенството.

Драми в дълго чаканата среща не липсваха, като успехът за "детелините" дойде в последните минути на мача. "Рейнджърс" пък доигра дербито с човек по-малко, след като Алфредо Морелос получи червен картон в 31-ата минута.

Одсон Едуард откри резултата за символичните домакини от "Селтик" след солова акция в 27-ата минута.

З минути по-късно "Рейнджърс" преживя нов шок. Алфредо Морелос от отбора на Стивън Джерард получи своя пети червен картон за сезона, след като отговори на бутане в гръб с лакът в лицето на Скот Браун.

Все пак "Ренджърс" успя да изравни чрез Райън Кент в средата на второто полувреме.

Това обаче не охлади амбициите за победа на лидерите в първенството. В 86-ата минута футболистите на "Селтик" се възползваха от недобро изчистване на своите съперници. Джеймс Форест вкара за 2:1. При такъв резултат завърши и дербито в Шотландия. В последните минути напрежението ескалира и футболисти на двамата тима се сбутаха на терена. До по-опасни ситуации не се стигна.

"Селтик" е убедителен лидер в класирането на шампионата на Шотландия с 13 точки предимство пред втория "Рейнджърс".