Каспер Долберг донесе победата на "Ница" срещу "Страсбург"

Той се разписа два пъти в мача

Датчанинът Каспер Долберг се превърна в герой за футболния "Ница" в среща от втори кръг на френската Лига 1. Той вкара и двата гола при победата на своя тим с 2:0 срещу "Страсбург".

На "Стад дьо ла Мейно" домакините така и не успяха да се опълчат на "орлите" и след среща без особен заряд, но с 8 жълти картона, записаха втората си загуба през кампанията.

За разлика от тях "Ница" оглави класирането с пълен актив от точки.

Грубата игра през първото полувреме донесе дузпа на гостите. Ламин Коне извърши нарушение в наказателното поле, а зад топката застана 22-годишният Долберг, който беше безгрешен. Преди това топката прелетя над напречната греда на "Ница", изпратена там от Кени Лала.

Датчанинът беше точен и в 59-ата минута, прехвърляйки технично вратаря на "Страсбург" Ейджи Кавашима.

Утре (30 август) по RING може да гледате още 3 мача от кръга във Франция. "Реймс" - "Лил" от 14:00 ч., "Мец" - "Монако" от 16:00 ч. и "Брест" - "Олимпик" Марсилия от 22:00 ч.