Каули срази "Левски" и върна "Лудогорец" на върха

Шампионите задълбочиха кризата в "синия" лагер

Гол на Каули 7 минути преди края донесе победата на "Лудогорец" с 1:0 срещу "Левски" в дербито от 11-ия кръг на Първа лига.

За шампионите, които бяха заложили на част от резервните си играчи с мисъл за домакинството на "Тотнъм" в Лига Европа идния четвъртък (5 ноември), това е втори пореден успех след раздялата с чешкия треньор Павел Върба.

С трите точки "орлите" събраха 23 и се върнаха на върха в Първа лига, следвани от "Локомотив" Пловдив също с 23 точки, но с по-слаби показатели. Трети е тимът на ЦСКА с 19 точки.

Поражението задълбочи кризата в "Левски". "Сините" са в серия от 5 мача без победа и остават на 12-то място с едва 11 точки.

В следващия кръг "Левски" приема "Локомотив" Пловдив, а "Лудогорец" гостува на ЦСКА в дербито на кръга.

Съставите

"Лудогорец": Пламен Илиев; Жордан Икоко, Георги Терзиев, Жосуе Са, Антон Недялков; Алекс Сантана, Елвис Ману, Жоржиньо, Светослав Дяков, Каули, Димитър Митков

"Левски": Николай Михайлов; Ивайло Найденов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Матео Стаматов; Тома Даске, Мартин Райнов; Насиру Мохамед, Андриан Краев, Здравко Димитров; Найджъл Робърта