Кей Нишикори надигра драматично Монфис и е на полуфинал (ВИДЕО)

Японецът отрази пет мачбола

Кей Нишикори се класира за полуфинала на тенис турнира в Маями, след като победи драматично французина Гаел Монфис с 4:6, 6:3, 7:6(3).

Двамата тенисисти направиха истински спектакъл за публиката, а японецът успя да отрази цели пет мачбола на поставения под номер 16 в основната схема французин, който преди дни елиминира Григор Димитров.

Още в началото на първия гейм двамата тенисисти си размениха по един пробив. Монфис успя да реализира и втори, с което да затвори гейма при 6:4. Японецът изравни резултата в мача след отличен втори сет.

Третата част бе най-драматична. Въпреки високите температури в Маями, французинът зарадва публиката с някои доста атрактивни отигравания. Нишикори от своя страна отрази пет мачбола, с което си спечели и място на полуфинала.

Там той ще спори с Ник Кирьос, който надигра Милош Раонич в два сета - 6:4 и 7:6(4). Младият австралиец няма загубен сет до момента и за първи път ще влезе в топ 20 на световната ранглиста.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят световният номер 1 Новак Джокович и белгиецът Давид Гофен.

Срещите са тази вечер на централния корт в Маями. Първият мач започва в 20:00 часа българско време.