Китанов подари трите точки на "Лудогорец" в дербито с ЦСКА

"Червените" продължават без победа от началото на първенството

"Лудогорец" победи с 1:0 ЦСКА в дербито на втория кръг на Първа професионална лига. В антигерой за домакините се превърна вратарят Георги Китанов, който сгреши фатално за попадението на Върджил Мисаджан.

Така "червените" продължават без успех от началото на първенството, след като в първия мач направиха равенство със "Славия". За шампионите пък това бе първа среща от новия шампионат, тъй като мачът им с "Левски" бе отложен заради участията на двата тима в евротурнирите.

В 5-ата минута Кишада създаде първата по-сериозна опасност в срещата, но ударът му от 25 метра мина над напречната греда.

В 24-ата минута Джоди Лукоки подаде към Жоао Паоло, който излезе сам срещу стража на домакините, но Китанов спаси.

В 36-ата минута опасен удар на Кирил Десподов пък бе спасен от новия вратар на "Лудогорец" Броун.

Шампионите поведоха с 1:0 в 49-ата минута. Жоао Паоло подаде към Върджил Мисиджан, Китанов излезе да улови топката, но я изпусна и холандецът вкара в опразнената врата.

Няколко минути по-късно ситуацията за "червените" стана още по-неприятна. Кевин Меркадо остави домакините с човек по-малко, след като получи втори жълт и съответно червен картон заради симулация за дузпа.

В 86-ата минута "орлите" бяха близо до втори гол, но изстрелът с глава на Джонатан Кафу премина над гредата.