Кметът на Париж връчва орден на феновете на Ирландия
"Те са пример за спортсменство", заяви Ан Идалго
Привържениците на Ирландия, които станаха всеобщи любимци по време на Европейското първенство във Франция, ще получат признание от кмета на Париж - Ан Идалго. Тя ще награди привържениците с орден заради спортсменството и приятелското отношение към домакините и гостите на града.
Les supporteurs irlandais ont été exceptionnels durant l'Euro. Heureuse de leur décerner la Médaille de la Ville : https://t.co/iLaaJDYgeW
— Anne Hidalgo (@Anne_Hidalgo) 29 юни 2016 г.
Идалго е изпратила писмо до ирландския президент Майкъл Хигинс. В него тя хвали привържениците и официално заявява, че те ще получат признанието.
Ирландските привърженици станаха любимци с държанието си на първенството. Те пяха серенади, приспиваха бебета и чистиха улиците след себе си.
