Когато съдията е... последна преграда (ВИДЕО)

Рефер-карък стана хит в социалните мрежи

Да си футболен съдия не е лесно. Допуснеш ли грешка във важен мач, още на следващия ден виждаш името си в заглавията на спортните сайтове или издания. Това сполетя клетия Оскар Масиас, който ръководи двубоя от мексиканския шампионат "Крус Асул" - "Толука" в неделя.

Десет минути преди почивката домакините водеха с 2:0 чрез Джонатан Родригес и Роберто Алварадо, а третото попадение сякаш бе въпрос на време.

В 36' Луис Ромо преодоля вратаря и стреля, но топката се отби в десния страничен стълб, преди да попадне удобно в краката на Джонатан Родригес. Точно тогава обаче на пътя му се оказа съдията Масиас и блокира неговия изстрел. Така арбитърът нямаше какво друго да направи и отсъди удар от вратата.

Естествено, "Толука" стигна до 2:2 благодарение на Мигел Барбиери и дузпа на Алексис Канело. "Крус Асул" все пак взе своето чрез Гийермо Фернандес и спаси рефера Масиас от гнева на феновете.

Важното за арбитъра-карък е, че всичко завърши добре, макар и с лека драма!