Конте започна с победа във Висшата лига

"Челси" - "Уест Хям" 2:1

Антонио Конте дебютира с победа като мениджър във Висшата лига. В лондонското дерби от първия кръг на английското първенство "Челси" постигна успех с 2:1 над "Уест Хям" на своя "Стамфорд Бридж".

Мачът започна по-добре за домакините, които можеха да поведат в резултата в 12-ата минута чрез Бранислав Иванович, но ударът му бе спасен от Адриан.

До края на полувремето с пропуски за "сините" се отчетоха Еден Азар и Диего Коста.

Резултатът в мача бе открит в 47-ата минута. Азар даде преднина на домакините след гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Антонио в наказателното поле.

В 77-ата минута "чуковете" стигнаха до изравняване. Голмайсторът бе Джеймс Колинс.

В герой за "Челси" се превърна Диего Коста. Той вкара за 2:1 в 89-ата минута, с което донесе победата за отбора на Антонио Конте.