Кошмар за Моуриньо при завръщането му в Порто (ВИДЕО)

Вижте репортаж от поредния провал на лондончани този сезон

Челси загуби гостуването си на Порто с 1:2 в мач от седма група на Шампионска лига. Мениджърът на английския отбор Жозе Моуриньо не успя и при третия си опит да победи на "Ещадио До Драгао" отбора, с който стана шампион в турнира през 2004-а година.

Андре Андре даде преднина на домакините в 39-ата минута, когато направи добавка, след като Асмир Бегович бе отразил изстрел на Ясин Брахими. В последните секунди Уилиан изравни от пряк свободен удар. Така той се разписа в трети пореден мач за Челси.

В началото на второто полувреме "драконите" отново поведоха. Капитанът Майкон вкара с глава след изпълнение на корнер, давайки аванс от 2:1 на своя тим. Гостите рядко стигаха до опасности пред вратата на Икер Касияс след почивката. В последните минути главният съдия Антонио Матеу Лаос не даде дузпа на отбора на Моуриньо за игра с ръка на Иван Маркано.

Това бе петата загуба за сезона на Челси във всички турнири. През цялата минала кампания лондончани паднаха общо 4 пъти.