Кошмарни грешки и втора загуба за "Лудогорец" в Турция

Шампионите отстъпиха с 0:2 на румънския "Клуж"

"Лудогорец" загуби с 0:2 от "Клуж" в третата си контролна среща от лагера в Анталия, Турция.

"Клуж" откри резултата в 17-та чрез Адам Ланг, който наказа грешка на вратаря Хорхе Броун. До края на първата част последваха две добри ситуации за нападателя Клаудиу Кешеру, както и най-чистото положение за шампионите, което се откри пред Джоди Лукоки. Той засече подаване на Вандерсон, но топката мина встрани от вратата.

През втората част треньорът на "Лудогорец" Антони Здравков направи 10 промени в състава.

В 87-ата минута румънците стигнаха до втори гол. Григоре сбърка при изнасянето на топката и позволи на Ганеа да остане сам срещу Пламен Илиев. Нападателят с мощен удар оформи крайното 2:0.

За "Лудогорец" това е втора загуба на лагера в Белек, след поражението от друг румънски тим – "Ботошани". Съставът от Разград записа победа срещу унгарския "Хонвед".

В следващия си контролен мач шампионите играят с полския "Лехия" на 25 януари.

"Лудогорец": 1. Броун, 4. Сисиньо, 30. Моци, 2. Форстър, 4. Недялков, 44. Горалски, 18. Дяков, 92. Лукоки, 88. Вандерсон, 77. Попа, 28. Кешерю

резерви: 23. Илиев, 29. Наумов, 6. Натанаел, 5. Терзиев, 21. Григоре, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 84. Марселиньо, 10. Кампаняро, 63. Янков, 7. Бакалов, 11. Махлангу, 64. Рибейро, 37. Жоао Пауло, 70. Шверчок

"Клуж": 1. Хесус, 6. Манеа, 21. Ланг, 55. Винисиус, 45. Камора, 8. Джокович, 31. Йоница, 37. Бордеану, 10. Деач, 9. Омрани, 20. Тукудеан