Котешкият късмет на "Байерн" Мюнхен (СНИМКИ)

Животинчето се появи на терена по време на мача с "Бешикташ" и бързо стана звезда в социалните мрежи

Суеверието и спорта винаги са вървели ръка за ръка. В "Байерн" Мюнхен обаче могат да се похвалят, че когато котка им мине път, то е на... класиране за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Поне така се получи вчера (14 март) на стадион "Водафон Арена" в Истанбул. Баварците постигнаха победа с 3:1 и с общ резултат от 8:1 продължават напред в турнира. За свой талисман в срещата те посочиха не някой от голмайсторите, а... котка.

Животинчето изскочи на терена през втората част, като съдията трябваше да спре играта за кратко. Уплашеното пухкаво четириного прескочи рекламните пана, огледа се и отново се върна в трибуните.

То бе забелязано от феновете в интернет, както и от администратора на страницата на "Байерн" в Туитър. Това даде начало на шегите с котарака.

Първо се започна с мяученето.

След това котката се оказа таен обожател на Хамес Родригес.

Оказа се, че именно четириногото е подсказало на Сандро Вагнер как да вкара третия гол за "Байерн".

И накрая си подели с него наградата за Най-добър играч на мача в гласуването между последователите в социалната мрежа.