Краев с десетина минути при загуба от "Ливърпул", вижте резултатите (ВИДЕО)

Гол №10 000 в историята на мърсисайдци и дузпа сломиха "Мидтиланд"

Националът Божидар Краев влезе като резерва и игра десетина минути при загубата на своя "Мидтиланд" от "Ливърпул" с 0:2 в мач от втория кръг в група 4 на Шампионската лига.

Датският тим се представи отлично срещу мърсисайдци, чийто мениджър Юрген Клоп даде шанс за изява на част от резервните си футболисти. Така на скамейката остана триото Салах - Фирмино - Мане, а титуляри бяха Минамино, Ориги и Шакири.

В хода на двубоя обаче "Ливърпул" загуби Фабиньо заради контузия, което влоши ситуацията в центъра на защитата. Там английският шампион дълго време няма да може да разчита на скъсалия кръстни връзки на дясното си коляно Върджил ван Дайк.

На "Анфийлд" резултата откри Диого Жота в 55'. Португалецът отбеляза исторически гол №10 000 във всички турнири за "червените" от града на "Бийтълс". Попадението идва 128 години след първото, автор на което е Джок Смит. Последният се разписва през септември 1892 г. в Лигата на Ланкашир.

"Мидтиланд" не се предаде и в 89' пред Андерс Дрейер, с Краев встрани от него, се откри най-чистото положение. Нападателят бе изведен отлично, но опитът му да преодолее технично вратаря Алисон се оказа неуспешен.

В добавеното време влезлият като смяна Мохамед Салах сложи точка на спора с гол от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него.

Всички резултати и голмайстори тази вечер

ГРУПА 1

"Локомотив" Москва - "Байерн" Мюнхен 1:2

0:1 Горецка 13', 1:1 Антон Миранчук 70', 1:2 Кимих 79'

"Атлетико" Мадрид - "Лайпциг" 3:2

1:0 Йоренте 29', 1:1 Собослай 40', 1:2 Бериша 47', 2:2 Феликс 52', 3:2 Феликс 85'