Краев вкара на "Витория" Гимараеш (ВИДЕО)

Българинът с отлични изяви при равенството 2:2

Българският национал Божидар Краев изигра нов силен мач за "Жил Висенте". Юношата на "Левски" се разписа при равенството 2:2 с "Витория" Гимараеш от 14-ия кръг в португалското първенство.

Краев изигра важна роля и при първия гол на Гонсалвеш в 28-ата минута. Българинът проби до аутлинията и центрира в наказателното поле, там топката бе изчистена от защитник, но стигна до Гонсалвеш, който от воле я прати във вратата за 1:0.

"Жил Висенте" можеше да поведе още в 9-ата минута, когато получи дузпа, но Лима пропусна от бялата точка.

В 32-ата минута Лоуренси свали топката в наказателното поле за Краев, който финтира вратаря и отбеляза за 2:0. Това е трети гол за българина в първенството от началото на сезона.

След почивката гостите се добраха до точката с голове на Едуардс в 68-ата и Давидсон в 86-ата минута за крайното 2:2.

"Жил Висенте" остава на 12-ата позиция в класирането със 17 точки. "Витория" Гимараеш е на пето място с 21 точки в актива си. Лидер е "Бенфика" с 39 точки.