Краев влезе като резерва при загуба от "заразения" "Аякс", вижте резултатите (ВИДЕО)

"Мидтиланд" отстъпи с 1:2 на нидерландския шампион

Националът Божидар Краев влезе като резерва в 75', но не успя да помогне на своя "Мидтиланд" при домакинската загуба с 1:2 от "Аякс" в група 4 на Шампионската лига. Гостите, които първоначално бяха обявили значително отслабена група от 17 играчи за мача в Дания и се появиха информации за 11 заразени с COVID-19, изненадващо започнаха двубоя в почти оптимален състав.

Антони Сантос даде аванс на "Аякс" още в първата минута, възползвайки се от подаване на капитана Душан Тадич. За младия бразилец попадението е пето в деветте му мача от началото на сезона.

След по-малко от четвърт час игра гостите покачиха на 2:0 с гол на Тадич при непряк свободен удар.

Снимка: getty

"Мидтиланд" съхрани надеждите си за поне точка чрез Андерс Дрейер, който се разписа в 18'.

"Аякс" стигна до трето попадение в 65', дело на Антони, но то бе отменено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

В 75' националът Божидар Краев смени голмайстора Дрейер. "Мидтиланд" обаче не успя да избегне третата поредна загуба в Шампионската лига.

В група 4 води "Ливърпул" с пълен актив от 9 точки, следван от "Аякс" и "Аталанта" с по 4, а "Мидтиланд" е на дъното с 0.

Всички резултати и голмайстори тази вечер

Група 1

"Локомотив" Москва - "Атлетико Мадрид" 1:1
0:1 Хименес 18', 1:1 Миранчук 25' - дузпа

"Залцбург" - "Байерн" Мюнхен 2:6
1:0 - Бериша 4', 1:1 - Левандовски' 21' - дузпа, 1:2 - Кристенсен 44' - автогол, 2:2 - Окугава 66', 2:3 - Боатенг 79', 2:4 - Сане 83', 2:5 - Левандовски 88', 2:6 - Люка Ернандес 90'

Група 2

"Шахтьор" Донецк - "Борусия" Мьонхенгладбах 0:6
0:1 Плеа 8', 0:2 Бондар 17' - автогол, 0:3 Плеа 26', 0:4 Бенсебайни 44', 0:5 Щиндъл 65', 0:6 Плеа 79'

"Реал" Мадрид - "Интер" 3:2
1:0 - Бензема 25', 2:0 - Рамос 33', 2:1 - Мартинес 35', 2:2 - Перишич 68', 3:2 - Родриго 80'