Край на футболната мечта за Сирия (СНИМКИ)

Тимът отпадна от световните квалификации след драма в Сидни

Драма и гол във второто продължение сложиха край на мечтата на Сирия за историческо първо участие на световно първенство по футбол. Храбрият тим от разкъсваната от война държава отстъпи с 1:2 при гостуването си на Австралия и отпадна от  квалификациите с общ резултат 2:3.

Сочените за аутсайдери сирийци започнаха отлично мача и поведоха в резултата с попадение на Омар Ал Сома, популярен като Сирийския Ибрахимович. Австралия изравни няколко минути по-късно чрез капитана Тим Кейхил.

Нито един от съперниците не успя да отбележи още веднъж в редовното време. Към край на второто продължение 37-годишният Кейхил отбеляза скъпоценния гол с глава в 50-ия си мач за родината.

Австралия обаче трябва да преодолее още едно стъпало, преди да си осигури участие в Русия догодина. Тимът ще срещне четвъртия в зона КОНКАКАФ - място, което към момента се заема от Панама.