Красива задна ножица отне победата на "Челси"

Футболистите на "Брайтън" успяха да изравнят в първия мач за 2020 г. в английския елит

На истински футболен шедьовър станаха свидетели феновете по време един от първите мачове през новата 2020 г. Резервата на "Брайтън" Алиреза Джаханбакш успя да вкара изравнителен гол със задна ножица във вратата на "Челси" за 1:1, а двата тима си поделиха по една точка.

За първи път "чайките" успяха да прибавят точка към актива си след шампионатен мач със "сините" от Лондон.

Първият гол в срещата беше дело на Сезар Аспиликуета. Футболистът на "Челси" се разписа в 10-ата минута. Лондончани успяха да запазят аванса си до 84-ата минута.

Тогава иранецът Джаханбакш прати топката във вратата зад Кепа след изключително красива задна ножица.

3 минути по-късно "Брайтън" имаше възможност и да обърне резултата, но вратарят на "Челси" показа завиден рефлекс.

Равенството остави "Челси" на 4-о място в класирането с 36 точки, а "чайките" са 13-и с 24 точки.