Кристиян Дойчев е европейски шампион по карате киокушин

Българите спечелиха 9 медала от шампионата във Варна

Българинът Кристиян Дойчев стана европейски шампион по карате киокушин в категория до 85 килограма!

На финала на първенството на Стария континент, което се проведе във Варна, той победи руснака Гнел Арамян. Дойчев завоюва победата след като съдиите отсъдиха равенство между двамата претенденти и дадоха 2-минутно продължение, през което Кристиян показа страхотна техника и воля, които го направиха шампион на Европа.

България приключва първенството с титла, два сребърни и седем бронзови медала. Дилян Николов (кат. до 60 кг) и Димитър Димитров ( кат. до 75 кг) спечелиха втори места. От жените Любомира Николoва (кат. жени до 65 кг) и Красимира Мирева (кат. жени до 60 кг) грабнаха бронзови медали, а от мъжете Стилиян Петков (кат. 65 кг), Иван Команов (кат. 70 кг), Георги Дойчев (кат. 80 кг), Георги Иванов (кат. 95 кг) и Христо Георгиев ( кат. 90+ кг) станаха трети на европейското.

На провелото се преди ден (8 декември) отново във Варна световно първенство за юноши и девойки, националите спечелиха един сребърен и три бронзови медала. Миглен Димитров спечели вицешампионската титла, а Ивон Тенева (кат. 12/13-годишни), Теодора Попова (кат. 12/13-годишни) и Васил Димитров (кат. 16/17-годишни) грабнаха бронза.

Така приключи уикендът, посветен на карате киокушин в Двореца на културата и спорта във Варна. Над 1000 състезатели и треньори от повече от 32 страни от цял свят се представиха пред българска публика.