"Севиля" и "Сарагоса" продължават напред за Купата на краля

Елитният "Майорка" напусна надпреварата

Отборите на "Севиля", "Сарагоса" и "Осасуна" се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на краля.

"Осасуна" се отърва на косъм, но трябваше да играе продължения срещу "Рекреативо" Уелва.

Третодивизионният тим поведе с 2:0 през първото полувреме след гол на Хорхе Морсийо в 13-ата и автогол на Факундо Ронкаля в 45-ата минута. През втората част "Осасуна" изравни благодарение на Дарко Брашанац в 76-ата и Есекиел Авийя в 83-ата минута. В продълженията гостите стигнаха до успеха след точен удар на Иниго Перес в 111-ата минута.

В друга среща от този етап на елиминациите, "Сарагоса" елиминира елитния "Майорка" за едно полувреме. След слаба първа част, втората започна отлично за домакините и в 48-ата Алехандро Бланко откри резултата за 1:0 след асистенция на Шинджи Кагава. Шест минути по-късно Хави Пуадо покачи на 2:0 след пас на Линарес, който пък се записа сред голмайсторите с попадение в 75-ата минута. Фебас вкара почетното попадение за гостите пет минути преди края.

"Севиля" също не срещна трудности при домакинството си на "Леванте". Играчите на Хулен Лопетеги откриха резултата в 13-ата минута след гол на Фернандо, но гостите върнаха интригата в 31-ата минута, когато точен бе Оскар Дуарте.

В 46-ата минута Лукас Окампос покачи на 2:1, а в 78-ата минута Оливер Торес реши изхода от сблъсъка за  крайното 3:1.

В сряда 1/16-финалите за Купата на краля продължават с четири мача в каналите на bTV Media Group.

"Елче" - "Атлетик" Билбао e от 20 ч. по RING. По същото време, но по bTV Action "Барселона" гостува на "Ибиса".

В 22 ч. на Voyo.bg е срещата "Реал Сосиедад" - "Еспаньол", а по bTV Action "Унионистас де Саламанка" приема "Реал" Мадрид.