Кузманов отрази двa мачбола и продължава напред в Перуджа

Българинът се класира за втория кръг на "Чалънджър" турнир

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на "Чалънджър" турнира на червени кортове в Перуджа (Италия). Българският тенисист записа впечатляваща победа срещу поставения под №3 в основната схема представител на домакините Федерико Гайо. Кузманов се наложи с 2:1 сета (2:6, 6:3, 7:6/2/) за 2 часа и 43 минути игра.

След успеха над световния №145, Кузманов ще се изправи срещу Педро Качин (Аржентина) или Нерман Фатич (Босна и Херцеговина).

Кузманов изоставаше с 0:4 в първия сет и Гайо не изпусна контрола, за да поведе с 1-0. Втората част бе равностойна до 3:3, когато българинът взе 3 поредни гейма и изравни сетовете.

Третият сет бе драматичен. Кузманов натрупа аванс от 4:0, но съперникът обърна до 6:5 в своя полза и стигна до два мачбола, които пропиля. В крайна сметка спорът се реши с тайбрек. Там Кузманов не остави шанс на Гайо.

С успеха българският тенисист, №246 в света, почти си гарантира място в квалификациите на US Open.