Кузманов с рекордно класиране и място в квалификациите на US Open (ВИДЕО)

Българският тенисист продължава напред в Тампере

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на тенис турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Тампере (Финландия). Втората ни ракета победи с 2:1 сета (1:6, 6:3, 7:6/6/) поставения под №6 в основната схема белгиец Кимер Копеянс за 2 часа и 22 минути игра.

С успеха Кузманов си осигури рекордно място в световната ранглиста - влизане в топ 230, и участие в квалификациите на US Open.

Днес Мико взе едва гейм в първия сет, но осъществи два пробива във втория и стигна до изравняване.

Заключителната част бе оспорвана, като и двамата спечелиха своите подавания, за да се реши спорът с тайбрек. В него Кузманов спечели последните две точки, възползвайки се от втория си мачбол.

В следващия кръг съперник на българина ще бъде победителят от двойката Манюел Гинар (Франция) - Гонсало Оливейра (Португалия).