Кузманов спечели един от най-трудните мачове в кариерата си

Втората ни ракета даде аванс на България за купа "Дейвис" въпреки лична трагедия

Димитър Кузманов даде аванс за България срещу Мексико на старта на купа "Дейвис"! Втората ни ракета спечели един от най-тежките мачове в кариерата си. Той победи с 2:0 сета (6:1, 6:1) Луис Патиньо.

Успехът бе труден, тъй като Мико излезе на корта, въпреки че часове преди двубоя бе сполетян от лична трагедия - смъртта на баща му Савко.

Кузманов доминираше срещу 424-ия в света Патиньо и се наложи с лекота. Българинът си позволи отпускане единствено в шестия гейм на откриващата част и съперникът прекъсна серията му, но Мико затвори сета при 6:1.

Същият бе резултатът и след края на втората част, в която Патиньо поведе в самото начало, но Кузманов не допусна изненада и сложи точка на спора за 49 минути.

Сблъсъкът между България и Мексико за купа "Дейвис", който е плейоф за група I на Световна група II, продължава с мач между Адриан Андреев и Херардо Лопес Виясеньор.