КВК Габрово с тежка загуба в Турция

Тренто с победа като гост на Войводина

Мъжкият отбор на КВК Габрово (Габрово) загуби символичното си домакинство на Аркас Спор (Измир) с 0:3 (13:25, 17:25, 11:25) в първия мач между двата отбора от втория по сила европейски турнир - за Купата на CEV.

Турският отбор бе с една класа над родният тим, като нямаше особени проблеми за крайния успех. Единствено във втория гейм габровци бяха равностойни на класния съперник до 16 точка. През останалото време турците взимаха голяма разлика и затвориха мача с чиста победа за 57 минути игра.

Реванша между двата тима е на 6 ноември (сряда) отново в зала Ататюк в Измир от 19:00 ч.

С най-голям актив за КВК Габрово бе Стоян Вулджев с 9 точки. Николай Леков завърши с 6 точки. Реализатор за победата на Аркас Спор стана Гевин Шмит със 17 точки.

В друга среща от турнира отборът на Енерджи Ти Ай Диатек (Тренто) с треньор Радостин Стойчев  победи като гост  Войводина НС Семе (Нови Сад) с 3:1 (22:25, 25:21, 26:24, 25:18).

Звездата на италианският отбор Матей Казийски завърши 13 точки (1 блок, 2 аса, 42% ефективност в атака, 33% позитивно и 22% перфектно посрещане).

Реванша е на 19 ноември от 21,30 часа. При нова победа Тренто ще се класира за 1/8 финала където ще срещнат победителя от двойката Младост (Бръчко, Босна) или израелския Макаби (Тел Авив).