"Лацио" пречупи "Фиорентина" и притисна "Рома" (ВИДЕО)

"Орлите" изравниха "Наполи" на третото място

"Лацио" спечели с 3-1 срещу "Фиорентина" в мач от 17-ия кръг в Италия. Победата на "орлите" ги изравни по точки с третия "Наполи" и те вече са само на една точка от втория в класирането "Рома".

Столичният отбор изигра много силно първо полувреме и в края му водеше с 2-0. Балде Кейта вкара първото попадение в 23-та минута с хубав диагонален шут, а вторият гол дойде от дузпа в последните секунди преди почивката. Вкара го Лукас Биглия.

"Фиорентина" излезе преобразен за второто полувреме и макар и Йосип Иличич да пропусна дузпа секунди след подновяването на играта, "виолетовите" не спряха да атакуват и да търсят връщане на интригата.

Това се случи в 65-та минута, когато Мауро Сарате вкара след подаване на Кристиан Тейо.

Малко преди края гол на Карлос Санчес за 2-2 справедливо бе отменен, след като колумбиецът бе играл с ръка. В 90-та минута "Лацио" си подсигури победата с гол на Щефан Раду, който завърши скоростна контра на домакините.

С второто си поредно поражение "Фиорентина" остава на 8-то място и столът на треньора Пауло Соуза започва сериозно да се клати.