"Лъвчетата" излъгаха Украйна, Вуцов спаси дузпа в края (ВИДЕО)

Юношеските ни национали спечелиха с 1:0 в приятелска среща

Втора победа в контролите срещу Украйна записа националният ни отбор до 18 години, воден от селекционера Ангел Стойков. След успеха с 3:0 в Благоевград преди два дни, днес на стадиона в Симитли нашите спечелиха с 1:0 с попадение на Мартин Петков.

След нулево първо полувреме двата отбора заиграха по-открито през втората част. В 67 минута Мартин Петков стреля силно в далечния ъгъл, гредата обаче спаси украинците. Малко по-късно те също бяха близо до попадението, но топката бе избита от голлинията.

Родните национали поведоха в 80-ата минута, когато Петков напредна мощно и с прекрасен удар преодоля Моргун за 1:0. Четири минути по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа, но Светослав Вуцов - един от синовете на Вили Вуцов, реагира блестящо и улови удара на Волошин.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 2. Даниел Стоянов, 4. Томислав Папазов, 6. Йоан Бауренски, 13. Кольо Станев, 14. Филип Кръстев, 10. Владимир Николов, 17. Юмит Мустафа, 20. Ивайло Иванов, 21. Денислав Ангелов, 22. Патрик-Габриел Галчев

През втората част в игра се появиха: 5. Димитър Балинов, 7. Ияд Хамуд, 8. Александър Тодоров, 9. Мартин Петков, 11. Димитър Тонев, 16. Димитър Пройчев, 19. Филип Колев)