"Лъвчетата" изпуснаха победата срещу Полша, Евро 2021 се отдалечава (ВИДЕО)

България (U21) с илюзорни шансове за участие в шампионата на Стария континент

Младежкият национален отбор на България по футбол (U21) стигна само до 1:1 като гост на Полша и се отдалечи от участие на Евро 2021.

"Лъвчетата" играха силно и водеха на почивката, след като в 41' Здравко Димитров развинти противниковата отбрана и прати топката в мрежата от около 15 м.

Тимът на Александър Димитров продължи да доминира и през втората част, но домакините възстановиха равенството при корнер в 66'. Тогава Патрик Климала разтресе напречната греда, преди резервата Бартош Бида да отбележи от непосредствена близост за крайното 1:1.

Така България вече има илюзорни шансове за участие на еврофиналите. В последния кръг, на 17 ноември, "лъвовете" трябва да победят Естония и да чакат поражение на Полша от последния в групата - отбора на Латвия.

Съставите:

Полша U21: 1. Грабара, 4. Рослек, 5. Кивиор, 6. Пухач, 7. Климала, 13. Пионтковски, 14. Листковски, 17. Богуш, 18. Слиш, 19. Фила

България U21: 1. Наумов (К), 6. Попов, 2. А. Христов, 15. П. Христов, 4. Лясков, 8. Юруков (77' - 22. Илиев), 16. Антов, 10. Станислав Иванов, 20. Янков, 13. Русев (7' - 11. Димитров), 17. Кръстев