"Лъвчетата" разбиха Гибралтар, Боруков с хеттрик (ВИДЕО)

Юношите продължават да се представят силно в квалификациите за Евро 2019

Юношеските национали на България разгромиха Гибралтар с 6:0 във втория си мач от квалификациите за Евро 2019. Капитанът Преслав Боруков реализира хеттрик в рамките на 10 минути.

Българите направиха много силно първо полувреме в Сливен, след което водеха с 5:0. Два пъти се разписа героят от първия мач срещу Румъния Митко Митков, а хеттрик реализира Преслав Боруков. Нападателят на "Шефийлд Уензди" вкара трите попадения между 12-ата и 22-ата минута. Крайният резултат беше оформен от резервата Емануил Личев в 52-ата минута.

В другия мач от групата Гърция надигра Румъния с 5:3 и има пълен актив от 6 точки, България е с 2 по-малко преди мача помежду им във вторник. За следващата фаза на квалификациите се класират първите 2 отбора в крайното класиране. На юношеските ни национали ще им е достатъчно и равенство срещу Гърция, за да постигнат целта си.