"Лъвчетата" стигнаха само до 0:0 с Латвия, направиха куп пропуски

Веднъж и гредата спря младежките ни национали

Младежкият национален отбор на България по футбол (U21) направи куп пропуски и в крайна сметка завърши наравно 0:0 с Латвия като гост в европейска квалификация.

Така "лъвчетата" на Александър Димитров остават на четвърта позиция в своята група с 5 точки, колкото има и заемащият третото място отбор на Сърбия. На върха продължава да бъде Полша със 7 точки, пред Русия с 5.

В Рига "трикольорите" бяха близо до откриване на резултата още в началото на мача, но последователно Илия Юруков и Доминик Янков не успяха да поразят целта.

В 27' и Валентин Антов не успя да преодолее противниковия страж Матревичс. До почивката отново защитникът на ЦСКА пропусна да изведе България напред в резултата.

България имаше предимство и през втората част, като Станислав Иванов и Тонислав Йорданов пропуснаха добри възможности. В 65' Йорданов изпълни добре свободен удар, но Матревичс изби в ъглов удар.

Впоследствие Александър Димитров извади от игра Станислав Иванов четвърт час преди края, а на негово място влезе Георги Русев. Именно той прати топката в горната греда, а след това тя стигна до Петко Христов, чийто удар се отби в крака на защитник.

Състав на България: Даниел Наумов, Ангел Лясков, Алекс Петков, Валентин Антов, Калоян Кръстев, Доминик Янков (46' - Мартин Минчев), Тонислав Йорданов, Станислав Иванов (76' - Георги Русев), Петко Христов, Илия Юруков, Иван Турицов (29' - Виктор Попов)