"Лъвиците" с драматична загуба на старта на Евро 2019

Българките загубиха с 2:3 от Франция

FIVB

Женският ни национален отбор по волейбол загуби драматично с 2:3 гейма (в отделните части 20:25, 25:13, 15:25, 25:19, 13:15) от Франция в първия си мач от европейското първенство. Момичетата на Иван Петков два пъти изравняваха резултата в геймовете, но в крайна сметка не успяха да измъкнат победата в края.

Следващият мач на България е в неделя срещу настоящия европейски и световен шампион Сърбия.

Родните волейболистки започнаха колебливо и бяха в ролята на догонващи през цялата първа част. Във втората "лъвиците" стабилизираха играта си и бързо натрупаха аванс, който задържаха, за да изравняват на 1:1.

Ролите отново се размениха и в третия гейм французойки бяха категорични с 25:15. В четвъртия българките реагираха като ужилени и се стигна до ново равенство след 29:19. В тейбрека "лъвиците" допуснаха грешки в ключови моменти и в крайна сметка загубиха с 13:15.

Най-резултатна за България бе Мирослава Паскова с 18 точки ( 2 блока). Елица Василева приключи с 15 точки ( 1 блок).