"Лъвиците" стартираха евроквалификациите с поражение (ВИДЕО)

България отстъпи със 73:84 на Хърватия

fiba.basketball

Загуба за женския национален отбор на старта на квалификациите за Евробаскет 2023! "Лъвиците" отстъпиха със 73:84 на Хърватия у дома.

В "Арена Ботевград" тимът ни имаше предимство в началните минути срещу осминафиналиста от предишното издание на еврошампионата, но гостите направиха много силна втора четвърт и натрупаха аванс, който съхраниха до края.

Над всички бе Ивана Дойкич с 24 точки и 12 борби, дабъл-дабъл добави и Андрияна Цвиткович с 20 точки и 10 борби.

Снимка: fiba.basketball

За България най-много точки - 19, реализира Христина Иванова, 14 отбеляза Жаклин Златанова, 12 - Борислава Христова, 10 - Радостина Христова.

Тазвечершният мач е единственият за "лъвиците" в този квалификационен прозорец, а на хърватките предстои домакинство на Сърбия. Вторият двубой на "лъвиците" ще е чак през ноември 2022 г.