"Лъвовете" се бориха, но Унгария сложи край на мечтата за Евро 2021 (ГАЛЕРИЯ)

България отстъпи с 1:3 в полуфиналния плейоф

Националният отбор на България по футбол се прости с надеждите си за участие на европейското първенство през 2021 г., след като загуби с 1:3 като домакин на Унгария в полуфинален плейоф. Двубоят на ст. "Васил Левски", провел се при строги противоепидемични мерки, бе равностоен, но гостите показаха завидна ефективност.

Маджарите поведоха в 17' с попадение на Вили Орбан, а две минути след почивката Жолт Калмар удвои от пряк свободен удар, не и без помощта на стената в бяло. В 56' главният съдия Шимон Марчиняк (Полша) отсъди дузпа за България, но отмени наказателния удар след намесата на VAR. Реферът подмина и две ситуации, при които от родния щаб поискаха да посочи бялата точка.

Влезлият като смяна Неманя Николич направи резултата 0:3 четвърт час преди края, а в 89' друга резерва - дебютантът Георги Йомов, върна едно попадение. За повече обаче "лъвовете" нямаха време.

България допусна първо поражение срещу Унгария в София от 1957 г. насам, когато тимът ни губи с 1:2 в световна квалификация.

Така на 12 ноември селекцията на Марко Роси ще се изправи срещу Исландия в спор за място на еврофиналите. В друга среща тази вечер скандинавците спечелиха с 2:1 срещу Румъния у дома.

Съставите:

България (4-2-3-1): Пламен Илиев - Сисиньо, Георги Терзиев, Васил Божиков, Антон Недялков - Кристиян Малинов, Янис Карабельов - Бирсент Карагерен, Тодор Неделев, Галин Иванов - Божидар Краев

Унгария (3-5-2): Петер Гулачи - Атила Шалай, Адам Ланг, Вили Орбан - Филип Холендер, Жолт Калмар, Адам Наги, Давид Шигер, Атила Фиола - Роланд Шалай, Адам Салай